Różaniec Do Granic

 

23.09.1968-23.09.2018

50 lat od Ojca Pio -

Świętego, który nie kłaniał się ani faszystom, ani komunistom...

Takiego Papieża oczekujemy!

Gdyby teraz był z nami, pewno powiększyłby grono potępieńców, których nie rozgrzeszyłby. Zapytałby na przykład: "a cóż to za państwo pojawiło się na Ziemi, o anal-fabetycznej fladze?" Zboczeńców - Ojcze Święty! To tak jakby mrówka pouczała słonia, jaką drogę ma wybrać - panie Biedroń, panie Rabiej! Czyż nie powiedziałby o komunistach: zachowują się jak strusie trzymając głowy w piasku, tkwiąc w strategii - nic nie słychać, nic nie widać - krzyżując człowieka genderem?! Czyż nie zapytałby się Dobrej Zmiany: dlaczego tkwiąc w XIX wieku - krzyżuje pracującego człowieka podatkiem w wysokości 60 % przy inflacji wynoszącej zaledwie 2 %?!
Kogo zatem należałoby pierwej ukrzyżować - człowieka, czy jego partie?!

Brat Wszystkich Ludzi Wykonawczyni pieśni "Patrzył jak przybysz niebieski": Katarzyna Rosół Brat Wszystkich LudziRóżaniec do granic

 04.07.2020

Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy

 

03.07.2020 Agnieszka Stelmach: "Progresiści wychodzą z założenia, że to, co jest radykalne dla jednego pokolenia, może być już normalne dla następnego...."

07.08.2020

O jeszcze jednej kompromitacji - "służby zdrowia" i Kurii "Biskupiej", wobec ks. Romana Kneblewskiego

czyli "w koło Macieju" ciąg dalszy!

 

13.06.2020

"Wierzę w Boga, ale nie w pandemię!" Ks. Kneblewski o przymusie szczepień, Auschwitz i lewicy!

 

07.01.2019
A jak tam lewico w sanatorium?

 

Unii Europejskiej i III RP kiszczakowej 1989-2019

Jak długo będą media radiowo-telewizyjne w Polsce komunistów zapraszać? Bo to nie są media Polskie!

Do Wyborów 2019?

Za późno: za 1945, za 1981, za zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki w 1984, za Papieża Franciszka, za Kościoły katolickie w Polsce i na Świecie!

I jeszcze się pchają do władzy?! TA HAŃBA niech się nie pojawi NIGDY WIĘCEJ!

Były takie dni...

 

Zamęt i milczenie
Wspomóż Aleteie

 

 

 

Wierzę, że Aleteia.pl stała się dla Ciebie ważnym miejscem w Internecie i że nie wyobrażasz sobie, by nagle miała zniknąć. Niestety, w 2019 roku możemy liczyć na zdecydowanie mniejsze wsparcie ze strony zagranicznych katolickich sponsorów i inwestorów. Ta sytuacja sprawiła, że istnienie Aleteia.pl – która, paradoksalnie, rozwija się z sukcesami – stanęło pod znakiem zapytania. Bardzo potrzebujemy Twojej pomocy, bo bez niej nie damy rady kontynuować naszej misji ewangelizacyjnej.

Z Tobą damy radę!

Są takie dni...

 

Rozmiar: 21662 bajtów

 

04.05.2018 
"Komuniści mogą doprowadzić do upadku społeczeństwa i ojczyzny. Ich zasady są niemożliwe do utrzymania i niedopuszczalne, zarówno jeśli chodzi o porządek doczesny - opowiadają się bowiem przeciw prawu do własności, skąd wynika nieskończone zło, jak i w odniesieniu do porządku moralnego, gdyż stoją one w opozycji do każdej reguły zdrowej moralności oraz do prawowitej władzy..."
- Św. Ojciec Pio
Ojciec Pio

29.05.2018
"W jak przepiękny sposób mogę nauczać, nie odzywając się słowem..." "Dobry Jezu wyjawił mi, w jak przepiękny sposób mogę nauczać, nie odzywając się słowem. Zwrócił się do mnie: Jeśli chcesz na przykład głosić Słowo nieczystym [tu może chodzić o prostytutki lub po prostu ogólnie o grzeszników - J. B.-B.], całkowicie się we Mnie zanurz, módl się za nich i powiedz im: we Mnie to, co chciałbyś powiedzieć na głos. Słowo twoje dotrze do nich niczym prąd, niczym iskra natchnienia, uczuć i światła, łask o wiele piękniejszych, aniżeli kiedy głosiłbyś kazanie z kościelnego pulpitu. Będzie bowiem tchnieniem przez pryzmat twojego bólu, pokory".
- O. Dolindo Ruotolo: "Amore, Dolindo, Dolore"


Źródło: "Jezu, Ty się tym zajmij! - o. Dolindo Ruotolo, Życie i cuda" Joanny Bątkiewicz-Brożek06.06.2018 "Polska wyzwoli Europę spod tyranii komunizmu - pisze o. Dolindo Ruotolo w liście do hrabiego Witolda Laskowskiego""Panowie nigdy się nie widzieli. Nie jest też do końca jasne, dlaczego akurat do niego o. Dolindo wysyła przesłanie, które jak wynika z opisu na oryginale, odwrocie obrazka z Matką Bożą, podyktowała mu właśnie Maryja. Prawdopodobnie - to relacja córek duchowych kapłana - hrabia ten, dyplomata, od znajomego adwokata z Neapolu słyszy o istnieniu zarówno o. Pio, jak i ks. Dolindo. Kilkakrotnie wyraża chęć odwiedzenia obu mistyków. Jego marzenie jednak nigdy się nie zrealizuje. Ksiądz Dolindo Ruotolo, który ma nadprzyrodzone dary, między innymi widzenia i odczuwania wielu wydarzeń, pewnego dnia siada do biurka i nanosi na papier krótkie Maryjne przesłanie. Trzynaście lat przed wyborem Jana Pawła II neapolitański kapłan już wie, że to Polak zostanie papieżem. Nazywa go nowym Janem. Nie pada tu jednak nazwisko Karola Wojtyły. Cały tekst z datą 2 lipca 1965 roku brzmi:

Maryja do duszy: Świat chyli się ku upadkowi, ale Polska, dzięki nabożeństwom do Mego Niepokalanego Serca, uwolni świat od straszliwej tyranii komunizmu, tak jak za czasów Sobieskiego z dwudziestoma tysiącami rycerzy wybawiła Europę od tyranii tureckiej. Powstanie z niej nowy Jan, który poza jej granicami, heroicznym wysiłkiem zerwie kajdany nałożone przez tyranię komunizmu. Pamiętaj o tym. Błogosławię Polskę! Błogosławię Ciebie. Błogosławcie mnie.
Ubogi ks. Dolindo Ruotolo - ulica Salvator Rosa, 58, Neapol.


Kopię listu zachowały córki duchowe o. Dolindo. Po październiku 1978 roku zaczęły szukać oryginału. Co ciekawe, obrazek z proroctwem znalazł się w szufladzie biskupa słowackiego Pawła Hnilicy - przyjaciela Jana Pawła II. Prawdopodobnie przekazał mu go sam hrabia Laskowski. Biskup Pawel Hnilica z kolei sam potwierdził w jednym z wywiadów dla słowackiego radia w 2004 roku: http://medziugorje.blogspot.com/2013_11_01_archive.html, że Janowi Pawłowi II przekazano proroctwo:

Dałem to też do przeczytania Ojcu Świętemu, on mi to oddał, bym to zwrócił Polakowi, który to sobie miał zostawić na pamiątkę, a sobie pozostawił tylko kopię. To jest właśnie ten nowy Jan, który naprawdę został zapowiedziany jako zwycięzca. Musimy się modlić, aby Pan Bóg go jeszcze długo, długo trzymał za rękę, byśmy byli bezpieczni, byśmy byli prowadzeni."

Źródło: "Jezu, Ty się tym zajmij! - o. Dolindo Ruotolo, Życie i cuda" Joanny Bątkiewicz-Brożek
Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018

25.06.2018 Żyjący święty w Wałbrzychu 24.06.2018: Zygmunt Romanowski
- naukę mówienia rozpoczynał nie od słów "mama", "tata", ale od słów modlitwy!Zygmunt Romanowski w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego Wałbrzych-Podzamcze
Zygmunt Romanowski w Parafii Rzymsko-Katolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu-Podzamcze

Nie znając swoich rodziców, daty swoich urodzin, nie wiedząc z jakiego narodu pochodzi, wiedział, że do życia powołał Go Pan Bóg... A urzędnicy nie dawali mu szans na przeżycie. Kiedy jednak pojęli, że to Bóg-stwórca jest ważniejszy od nich samych, musieli przyznać z urzędu imię i nazwisko, takie jakie nadał sobie "wskrzeszony do życia" - Zygmunt Romanowski.

Dawać RadośćDawać Radość
Dawać RadośćPrzyjechał do Wałbrzycha, aby zwrócić się jeszcze raz do urzędników-samorządowców, z których żaden, nie jest mu godzien poprawić rzemyka u sandałów. Dlaczego? Bo będąc niepełnosprawnym, potrafi jak zupełny pełnosprawny zrobić to, co nie każdy niepełnosprawny i pełnosprawny może zrobić, a już na pewno nie może zrobić tego samorządowiec. Najpierw zarabia pieniądze, a następnie je wydaje w materialny i potrzebny, przyzwoity cel, bo pieniądze pochodzą z zarabiania, a nie dotowania.

A pro po zarabiania. Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, zarabia 5 tysięcy dolarów na miesiąc, a za kwotę 800 do 1,5 tysiąca może wynająć mieszkanie lub dom w jakiejkolwiek części swojego terytorium, zarabiać i żyć. Polska na rocznicę swoich 100 lat od odzyskania niepodległości, nie odzyskała jeszcze swojego terytorium, a my - Jej mieszkańcy - o swojej mobilności możemy tylko pomarzyć, bo ze swoich zarobków miesięcznych wydajemy na utrzymanie nie swoich mieszkań tyle, że reszta już występuje - jako przeterminowane zadłużenie.

W tej sytuacji - przystępując powoli do kulminacji narodowego święta - czy nie należałoby pomyśleć o oddłużeniu wszystkich pracowników narodowości polskiej, pamiętając o dzisiejszej, kolejnej już Rocznicy Radomia - 25.06.1976 , CZEŚĆ I CHWAŁA UŚMIERCONYM I SKAZANYM - kiedy to jeszcze obecni dziś UBywatele i ich potomstwo, zamiast zastosować racjonalną politykę cenowo-płacową, potraktowali robotników tzw. "ścieżkami zdrowia", używając "gumy, gazu i ciasnych drzwi", w sytuacji, że te ścieżki były i są nadal wydłużane - brakiem dekomunizacji, a z wszystkich mieszkańców narodowości polskiej jedynie mieszkańcom PRL-u wciąż dobrze się żyje - w swoich własnych enklawach nazywanych samorządami.

Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica02.05.2018Spinelli

Grupa Spinelli

Na stronie internetowej Grupy możemy znaleźć liczne materiały propagandowe. Polskie posłanki wywiązują się ze swoich obowiązków parlamentarnych znakomicie i na terenie PE prowadzą aktywną działalność  krzewiącą idee Planu Spinellego.

Uwieńczeniem pracy tej grupy ma być zakończenie procesu integracyjnego oraz likwidacja państw suwerennych. Ukoronowaniem działalności byłoby uchwalenie Konstytucji UE. Likwidacja państw suwerennych wiąże się z pozbawieniem Polski, i nie tylko jej, suwerenności. Takie działanie podważa wartości strzeżone przez
Konstytucję RP.

Poza krajem, nie jest tajemnicą, że pani Róża Thun należy do tzw. Grupy Spinelli. Jednak nie wszyscy wiedzą, czym ta grupa się zajmuje. Powstała w 2010 r. przy Parlamencie Europejskim. Obecnie jest to najaktywniejsza z organizacji prowadzących lobbing i propagandę na rzecz integracji Unii. Nazwa grupy pochodzi od nazwiska włoskiego komunisty Altiero Spinellego.  Osadzony w więzieniu spędził w nim kilkanaście lat. Był internowany na  wyspę Ventotene, gdzie w 1941 r. napisał wspólnie z Ernesto Rossim Manifest, czyli projekt zjednoczonej Europy antykapitalistycznej, który stał się podstawą Unii Europejskiej. W 2011 r. minęło 25 lat od jego śmierci. Na uroczystości upamiętniającej postać Spinellego ówczesny Przewodniczący PE Jerzy Buzek wzmocnił rolę Manifestu i stwierdził, że "to dokument, który jest wiecznie żywym źródłem idei europejskiej integracji..." WIĘCEJ

Rozmiar: 85606 bajtów

MILCZENIE GORSZE NIŻ GRZECH...
14.10.2018

Szanowni Państwo,

Nie możemy pozwolić sobie na milczenie w tak dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazł się Święty Kościół Katolicki!

Z pewnością śledzą Państwo informacje pojawiające się na portalu PCh24.pl dotyczące listów, które arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał do Ojca Świętego, a które wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Ogromna niechęć, z jaką spotkały się listy arcybiskupa, oraz haniebne próby zdyskredytowania tego hierarchy zmobilizowały nas do przygotowania e-booka zawierającego listy abp. Vigano w tłumaczeniu na język polski.

Ta niezwykle ważna publikacja dostępna jest jedynie dla Przyjaciół i Darczyńców portalu PCh24.pl - mam niezwykły zaszczyt zaliczać również i Państwa do tego grona.

Aby otrzymać e-book, wystarczy kliknąć w link poniżej i wesprzeć nas dobrowolnym datkiem:

Tak. Chcę otrzymać e-book z listami
arcybiskupa Vigano

Przyznam, że jestem przerażony szalejącym w Kościele kryzysem. Z jednej strony bowiem, jako medium, pragniemy bronić go przed zewnętrznymi wrogami, z drugiej jednak strony wiemy, że do Kościoła - jak mówił papież Paweł VI - wdarł się swąd szatana. Z tą właśnie trucizną walczy arcybiskup Vigano, ale jego starania są wyśmiewane i bagatelizowane, a on sam staje się ofiarą procesu oczerniania przez media. Te same media, które walczą z katolicką wiarą i moralnością.

Uważam, że to bardzo ważne, by polscy katolicy byli dobrze poinformowani o tym, co dzieje się w Kościele. Portal PCh24.pl jest dziś jedynym medium w Polsce, które tak obszernie przedstawia dramatyczne świadectwa arcybiskupa Vigano. A przecież sprawa ta jest szeroko komentowana na całym świecie!

Tym bardziej zachęcam Państwa do pobrania e-booka, zawierającego niezwykle cenne informacje ujawniające "spisek milczenia" o homolobby infiltrującym Kościół.

Aby pobrać e-book wystarczy kliknąć w ten link.

Wyznam Państwu, że ten e-book nie powstałby bez finansowej pomocy naszych Dobrodziejów - Państwa.

To właśnie hojność naszych przyjaciół jest motorem napędowym portalu PCh24.pl. Bez osób takich jak Państwo nie bylibyśmy w stanie stworzyć tego wyjątkowo ważnego e-booka, złożonego z wstrząsających listów duchownego zatroskanego o Kościół.

Przypomnę, że od początku powstania portalu PCh24.pl, w zamian za ofiarowaną nam pomoc, gwarantujemy naszym Czytelnikom:

  • Nieskrępowane polityczną poprawnością, otwarte dla wszystkich źródło informacji.
  • Filmy i artykuły, o których nierzadko boją się pisać inne portale.
  • Realną przeciwwagę dla hedonistycznej papki mediów głównego nurtu.

Dlatego gorąco zachęcam Państwa do dalszego wspierania portalu PCh24.pl przez skorzystanie z poniższego linka:

WSPIERAM PCH24.PL

Przekazanie datku zajmie Państwu tylko 2-3 minuty. Życzę Państwu wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

Z wyrazami szacunku,
Krystian Kratiuk
Krystian Kratiuk
Redaktor Naczelny PCh24.pl

"Kościół Katolicki w czasach zamętu. Elementy diagnozy i remedia"

Kościół Katolicki w czasach zamętu

Linki źródłowe:
Dokumentacja konferencji
Organizator

04.10.2018Gotowość apologetycznaRefleksje pokonferencyjne
15 września Roku Pańskiego 2018 w Niepokalanowie miała miejsce konferencja zorganizowana w trosce o wiarę katolicką w naszej Ojczyźnie - "Kościół Katolicki w czasach zamętu. Elementy diagnozy i remedia". Organizatorem konferencji było Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus z siedzibą w Warszawie. Obecnością swoją, słowem i błogosławieństwem umocnił uczestników Arcybiskup Jan Paweł Lenga MIC.

Refleksje pokonferencyjne?
Dojrzewamy. Dzięki Bożej łasce dojrzewamy do odkrycia niezawodnej, nieprzemijalnej i niezmiennej prawdy Objawienia Bożego, którego źródłami są Pismo Święte i Tradycja. Dojrzewamy do umiejętności kompetentnej diagnozy kilkudziesięcioletnich już procesów, które można by określić mianem: genetyczna mutacja katolickiego depozytu wiary. Prawda z trudem odzyskuje należne jej miejsce. Nikt uczciwy intelektualnie nie może mówić, że wobec zamętu powszechnego "nikt nie mówi" i że "wszyscy milczą". Cenne będzie, co wyartykułowałem w moim wykładzie, uruchomienie procesu szerszej i bardziej ekspansywnej multiplikacji ortodoksyjnych głosów katolickiego duchowieństwa, zwłaszcza w wymiarze nieskazitelnej apologii katolickiej doktryny, kultu i moralności.

Osobiście bardzo się cieszę, że dwa nowe głosy kapłańskie dały się słyszeć szerszemu audytorium polskiemu. Kapłani zakonni, którzy zabierali głos odprawiają Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim. Niejedna dusza w Polsce z życzliwością oczekuje na decyzję samego Arcybiskupa w tym względzie.

Wypada mieć nadzieję, że słowo wypowiedziane podczas konferencji będzie się stopniowo rozchodzić w naszej Ojczyźnie i w środowiskach polonijnych, i przyniesie dobre owoce w umysłach i sercach tych, którym droga jest Prawda i którym Prawda jest drogą. A droga nas czeka niełatwa, bo zamęt powszechny się wzmaga i w niejednym aspekcie jest już utrwalony. Stale pozostaje w mocy podstawowy postulat filozofii realistycznej, wiary katolickiej i uczciwego rozumu: dopuścić prawdę do głosu.

Ks. Jacek Bałemba SDB

29.09.2018

Słowa jakie zostały wypowiedziane w TVN 24 w dniu 28.09.2018 r. przez S...?, na okoliczność premiery wiadomego filmu:

- mielą młyny, mielą, aż w końcu zmielą Papieża

a prowadząca wywiad tylko potwierdziła głową:

- no tak

Czy to też nie wystarcza, aby we wszczętym w wyniku tej okoliczności postępowaniu karnym, przeprowadzić zajęcie procesowe takiego bluźnierczego kanału - i jego pozostałego stanu posiadania - poprzez cofnięcie koncesji? WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZĄ... UDAJĄC, ŻE NIE WIEDZĄ.

Kiedy przyjeżdża do mnie rodzina z innego miejsca w Polsce do Wałbrzycha, to dziwią się: "Rysiek, gdzie nie bywaliśmy w mieszkaniach naszej rodziny to telewizory włączone na TVN, a tylko u ciebie jest inaczej, dlaczego?"
I jeszcze taki obrazek na Wybory 2018, o tym jaka ta "Solidarność" jest okrutna - opublikowany w wałbrzyskiej prasie wiele lat temu:

Fałszywy przekaz

24.09.2018

Czy Biskup Grzegorz Ryś uda się z nami na Marsz Niepodległości?

Zanim do niego przystąpimy - wspólnie z zapomnianymi przez państwo poszkodowanymi lichwą bankową - ojcze Grzegorzu, zapytaj strażników więziennych i ich przełożonych: czyż nie haniebną bo nie ludzką rzeczą jest maltretować współwięźnia, karając CZŁOWIEKA naruszaniem jego godności osobowej po raz pierwszy...drugi...kilkunasty... kilkusetny...milionowy może? Odpowiedzi może nam udzielić Pan Tomasz Komenda, nie Konstytucja, ta jest jak Temida - głucha i ślepa.

https://www.youtube.com/watch?v=G0srLZ0l-B4      https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=eQ7PqCVEyRQ

01.07.2018

XX Polonijna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium w Doylestown

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja ze Stanów Zjednoczonych i Kanady do Amerykańskiej Częstochowy, Duchowej Stolicy Polonii w Doylestown w Pensylwanii.

18.06.2018

Jakość celebracji niezbędna, bo sprawa najświętsza...

Jak się modlić Różańcem?Nasze Jerycho

27.04.2019: Jan Paweł II - 25 kluczowych wydarzeń pontyfikatu

25.04.2019: Wkrótce startuje ogólnopolski projekt na 100. urodziny św. Jana Pawła II

Gotowość apologetyczna Precyzja kultu publicznego
Omnis comparátio cláudicat - Każde porównanie kuleje. Można jednak, mając na uwadze dokładność i precyzję celebracji, porównać: Missale Romanum (Mszał Rzymski) - z nigrykami i rubrykami - jest jak partytura. Mam jako kapłan wykonać ją dokładnie sicut scriptum est - tak, jak jest napisane.

Gotowość apologetyczna 14766: Codex Iuris Canonici - Kodeks Prawa Kanonicznego
W kościołach nie należy grzebać zmarłych, chyba że chodzi o Biskupa Rzymskiego, kardynałów lub biskupów diecezjalnych, również emerytowanych, którzy powinni być chowani we własnym kościele.

Ten lęk nie jest od Boga
Gotowość apologetyczna Ten lęk nie jest od Boga
Lęk przed związaniem się wyłącznie ze Mszą Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim nie jest od Boga.
"Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (2 Tm 1, 7).

Gotowość apologetyczna [Nowy wpis] Rozumność niezaprzedana fałszowi
Właściwie w wielu wypadkach wystarczy poprawnie funkcjonujący rozum, aby dostrzec ewidentne niespójności pomiędzy tym, czego Kościół Katolicki przez wieki nauczał, a tym, co od pięćdziesięciu lat podaje się jako katolickie.

Misjonarz z Bielawy na Syberii: pokonuję kilkaset kilometrów, by dotrzeć do jednej rodziny
W Bielawie rekolekcje w swojej rodzinnej parafii pw. WNMP głosił ks. Dariusz Stańczyk, pracujący w Tobolsku na Syberii. Podczas 17 konferencji opowiadał o swojej pracy: W Rosji każda parafia katolicka jest terytorialnie wielkości Polski. Mój najbliższy kolega ksiądz mieszka około 600 km od Tobolska. Podróżuję duszpastersko po różnych wioskach ukrytych w tajgach, po to, żeby dotrzeć choćby do jednej rodziny, do jednej starszej osoby, by ją wyspowiadać, odprawić Mszę św. - powiedział ks. Dariusz Stańczyk.

Najbardziej katolicki kraj w Europie. Który i dlaczego?
Polska, której 87 proc. mieszkańców przyznaje się do katolicyzmu, pozostaje nadal najbardziej katolickim państwem Europy. Te i wiele danych przynosi najnowsze opracowanie amerykańskiego instytutu Pew Research Center nt. Kościoła katolickiego na naszym kontynencie, przeprowadzone w 34 krajach.

6 zagranicznych podróży papieskich w 2019?
Oprócz czterech zapowiedzianych już na 2019 podróży papieskich poza granice Włoch, można spodziewać się co najmniej dwóch jeszcze, zapewne na inne kontynenty – wynika z opublikowanego przez Prefekturę Domu Papieskiego kalendarza papieskich audiencji i spotka z wiernymi na przyszły rok.

Orędzie Papieża Franciszka na II Światowy Dzień Ubogich

11 listopada w kościołach zabiją dzwony

Gotowość apologetyczna Dokąd jeszcze?
Niech mi będzie wybaczony kolokwializm mało delikatny. O jakiej to jeszcze reformie liturgii bredzą niektórzy, skoro Kościół Katolicki ma swój skarb najcenniejszy, najdoskonalszy, katolicki, odwieczny: Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim?
Wałbrzych i...nie mają

Zakończył się Synod o młodzieży. Papież przyjął dokument końcowy
Uchwalenie przez ojców synodalnych dokumentu końcowego, a następnie zatwierdzenie go przez papieża zakończyło 27 października roboczą część XV zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów nt. Młodzieży, wiary i rozeznania powołania.

Nasze Jerycho

26.04.2019: Delegat KEP: szkoła jest dobrem wspólnym całego społeczeństwa

Modlitw 50 dla Ciebie na dziś [10 stycznia] od Ojca Pio
Jedna z najpiękniejszych modlitw ojca Pio: "Pozostań ze mną, Panie".

Krzyż okolony półksiężycem - logo wizyty papieża w Maroku
Żółto-zielony krzyż okolony czerwonym półksiężycem - takie jest logo wizyty papieża Franciszka w Maroku w dniach 30-31 marca. Zostało ono wybrane spośród 50 zaproponowanych przez uczestników konkursu rozpisanego w tym kraju.

Prymas Polski na 100-Lecie
Wierni tradycji, otwarci na innych

Znane osoby, które myślały o poświęceniu życia Bogu
Dziś są znanymi aktorami, piosenkarzami czy reżyserami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w młodości rozważali również inną drogę dla siebie...

Jak umierał Chopin?
17 października 1849 roku w Paryżu odchodził z tego świata Fryderyk Chopin. Z okazji kolejnej rocznicy śmierci genialnego kompozytora, warto przypomnieć okolicznościowy list księdza Aleksandra Jełowickiego. Finis coronat opus!

Pierwsza dama RP poprosiła papieża o modlitwę za chorą na raka Marysię
Podczas wczorajszej audiencji u papieża Franciszka, pierwsza dama RP Agata Konhauser-Duda poprosiła papieża o modlitwę w intencji Marysi Szlązak - dwuipółletniej dziewczynki, która poruszyła serca tysięcy internautów, walcząc z chorobą nowotworową. Dziś odwiedziła rodziców Marysi w watykańskim szpitalu Bambino Gesu, gdzie obecnie przebywa mała pacjentka.

Gotowość apologetyczna Gotowość apologetyczna: "Bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest" (1 P 3, 15).
Ostrze apologetyczne katolika powinno być zawsze dobrze naostrzone. Biblioteka '58 otwarta całą dobę przez wszystkie dni tygodnia.

Gotowość apologetyczna Obrońcy wiary, wystąp!
Jeśli każą nam popełnić bądź zaakceptować grzech lub zaakceptować herezje, należy zdecydowanie odmówić. Kwestia poważna. Przeraża bierność wielu. Problemy same się nie rozwiążą. Złota nić odwiecznej katolickiej apologetyki pokazuje jasno, że obrona wiary była podejmowana przez rozumnych przedsiębiorczych ortodoksyjnych duchownych.

Gotowość apologetyczna Precyzja
Czasy zamętu powszechnego. Tu i ówdzie pojawiają się stwierdzenia, że ten czy ów zmienił doktrynę katolicką. Niezmienialne elementy katolickiej doktryny zmianie nie podlegają, nie da się ich zmienić. Należy zatem kwestię formułować precyzyjnie: Kto forsuje zmianę tego, co w katolickiej doktrynie niezmienialne, sam stawia siebie poza obrębem katolickiej ortodoksji.

Gotowość apologetyczna Fałszywy ekumenizm
Jeśli tzw. miłość ekumeniczna wiązałaby się z porzuceniem choćby najmniejszego detalu katolickiego depozytu wiary, jest do całkowitego odrzucenia.

Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolitycznePrzedsprzedaż - wysyłka od 2.07.2018 r. - Grzegorz Braun "Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne"
Książki zamówione w okresie przedsprzedaży wyślemy bezpłatnie na terenie Polski.

Ks. kardynał Raymond Leo Burke w Gietrzwałdzie 04.06.2018


- Transmisja z Mszy Wszechczasów celebrowanej przez kardynała

Medytacja Mszy Św. Wszechczasów
Z racji niedzieli publikujemy nagranie medytacji Mszy Św. Wszechczasów, które pokazuje prawdziwą istotę spotkania z Bogiem. Po obejrzeniu już zawsze będziesz wiedziała i będziesz wiedział, czego pamiątką jest Msza święta.

O tym, jak sutanna Jana Pawła II zrobiła się całkiem czarna. Opowiada Arturo Mari
"Najlepsze zdjęcie zrobiłem w ostatni Wielki Piątek w 2005 r., kiedy siedział w swojej prywatnej kaplicy z krzyżem w dłoniach. Uchwyciłem gest, którego nikt nie dostrzegł: papież wziął krzyż, przytknął go do głowy, ucałował Chrystusa, a potem przycisnął krzyż do serca" - rozmowa z osobistym fotografem św. Jana Pawła II.

Nasze Jerycho

Gotowość apologetyczna Dusza święta nie jest sama
Dusza katolicka będąca w stanie łaski uświęcającej jest mieszkaniem Trójcy Świętej. Pięknie pisze o. Reginald Garrigou-Lagrange OP: "Trójca Święta przebywa w sprawiedliwym nawet podczas snu, dokąd pozostaje on w stanie łaski".

Gotowość apologetyczna Akcent obligatoryjny
Kwestia dotyczy duchowieństwa, osób zakonnych i świeckich. W czasach zamętu powszechnego, oprócz dobrego wypełniania obowiązków stanu i życia w łasce uświęcającej, szczególnie naglącym zadaniem jest diagnozowanie i odrzucanie wszelkich odkształceń katolickiego depozytu wiary. Po co? By wytrwać w nieskażonej katolickiej wierze i tak zbawić duszę swoją. Tylko wiara katolicka prowadzi do zbawienia.

Gotowość apologetyczna Memoryzacja
"Tradycji winniśmy przypisywać takie samo znaczenie jak objawionemu słowu Bożemu, które jest zawarte w Piśmie Świętym".

Zgoda Watykanu na proces beatyfikacyjny ks. Kotlarza
Stolica Apostolska wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza - niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu. Poinformował o tym Biskup Radomski Henryk Tomasik. Postulatorem procesu na szczeblu diecezjalnym będzie ks. Edward Poniewierski, Kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu. Pierwszą sesję procesu zaplanowano na 1 grudnia w radomskiej katedrze.

Nie po to studiujecie, żeby zostać biskupami
Przekonanie, że studiujecie po to, żeby zostać biskupami, może prowadzić do konfliktów wewnętrznych i załamań - mówił abp Stanisław Gądecki 17 października wieczorem podczas Mszy św. inaugurującej rok akademicki 2018/2019 w Papieskim Instytucie Polskim w Rzymie.

W Warszawie odnaleziono grób pradziadka św. Jana Pawła II
Jak się okazuje, korzenie Jana Pawła II to nie tylko Kraków i Małopolska, ale również Mazowsze. Pradziadek Papieża ze strony matki, Mikołaj Kaczorowski, był związany z Warszawą - ustaliła dr Milena Kindziuk z UKSW, autorka biografii Emilii Wojtyłowej.

Papież nakazał dogłębne przebadanie sprawy abp. McCarricka
Ojciec Święty nakazał dogłębne przebadanie sprawy byłego arcybiskupa Waszyngtonu abp. Theodora McCarricka - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Jednocześnie polecił, aby poinformowano opinię publiczną o sytuacji faktycznej.

Gotowość apologetyczna Rozumienie
W ostatnich kilkudziesięciu latach odkształcono niejeden element katolickiej doktryny, kultu i moralności. Jest już pewnym poziomem rozumienia, jeśli potrafimy odróżnić wiarę katolicką od jej wersji reformowanej.

Apteka Pana Boga - odsłona letnia

Katolicka Unia Finansowa - Strona Główna
Czy w wieku 55 lat można jeszcze zainwestować w przyszłość oraz ubezpieczyć się - Informacje

Gotowość apologetyczna Sapienti sat

Gotowość apologetyczna I w czasach zamętu powszechnego

Gotowość apologetyczna Fakty i osoby
Mówią niektórzy, że my, Polacy, mamy krótką pamięć do historii. Watykan. Fakty. Czas i osoby inteligentny człowiek dopisze. Wpychanie Polski do Unii Europejskiej. Wpychanie do Europy żywiołu wrogiego wierze katolickiej. Czy nie mamy tu do czynienia z procederem instrumentalizowania wiary katolickiej i zaprzęgnięcia jej do forsowania procesów globalizacyjnych? Cui bono?

20 czerwca 2018r. (środa) o godz. 7.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Toruniu


odprawiona została msza św. dziękczynna za uwolnienie od kredytów frankowych.

Gotowość apologetyczna Reguła bezpieczna
"Prawdziwym i szczerym katolikiem jest ten, kto prawdę Bożą, kto Kościół, kto Ciało Chrystusa miłuje, kto nad Boską religię, kto nad wiarę katolicką niczego wyżej nie ceni, ani niczyjej powagi, ani miłości, ani geniuszu, ani wymowy, ani filozofii, lecz gardzi tym wszystkim, i niewzruszenie trwa przy wierze, a postanawia tego tylko się trzymać i w to wierzyć, czego się powszechnie z dawien dawna Kościół trzyma" (Św. Wincenty z Lerynu, Commonitorium).

Gotowość apologetyczna Ks. Jacek Bałemba SDB, Kazanie o udoskonalaniu naszego odniesienia do Mszy Świętej

Nasze Jerycho

Gotowość apologetyczna Czytajmy żywoty Świętych!
Czasy zamętu powszechnego. Kompletujmy cierpliwie Bibliotekę ’58! Czytajmy żywoty prawowicie kanonizowanych Świętych! Historię Kościoła Katolickiego możemy poznawać między innymi przez pryzmat Świętych. Czytając regularnie żywoty Świętych, szybko postąpimy w znajomości historii Kościoła i znajdziemy wiele motywów mobilizujących nas do dochowania wierności nieskazitelnej, niezmutowanej, katolickiej doktrynie. Katolik czyta.

Ks. Jerzy Szymik - strona autorska
"(...) najpiękniejsze, co mogło się przydarzyć tej ziemi, to chrześcijaństwo."

Los Polski wisi na włosku - Maciej Bodasiński (13 X 2018 r.)

Gotowość apologetyczna Okoliczność rozzuchwalająca
Rezygnacja z elementarnego wymogu sprawiedliwości, jakim jest związek winy i kary, w niejednym przypadku okazuje się czynnikiem rozzuchwalającym do czynienia zła.

Habemus papam! Fakty i ciekawostki o wyborze Jana Pawła II
Dziś, 16 października przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji przypominamy fakty i ciekawostki związane z procesem tym wydarzeniem.

Meksyk: Policja odnalazła ciało torturowanego księdza
Odnaleziono ciało księdza Icmara Arturo Orta. Lokalna policja potwierdziła, że był on torturowany, jego ręce i nogi były związane. Od początku roku na całym świecie zamordowano już 29 księży.

Abp Ryś: staliśmy się antyświadectwem
- Przy całej różnorodności współczesnej młodzieży, widzimy, że są też punkty wspólne dla wszystkich, jak na przykład rodzina, która dla zdecydowanej większości młodych zawsze okazuje się najważniejsza - zwraca uwagę abp Grzegorz Ryś, delegat Episkopatu Polski na synodzie biskupów poświęconym młodzieży. Abp Ryś podkreśla, że trzeba sobie uświadomić, co dla młodzieży jest ważne - bo to m.in. wskaże miejsca, w których można ją spotkać.

Karoń wRealu24.pl:
"Homoseksualizm to PATOLOGIA"! O okultyzmie akt.2, alchemii, chęci bycia Bogiem i LGBT
Więcej w portalu Krzysztofa Karoń

11.07.2018 Wrocław - Msza Święta Wszechczasów w intencji Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Gotowość apologetyczna Ortodoksja non grata
W Kościele Katolickim ortodoksja jest u siebie. Kimże więc są ci, którzy wypraszają ją za drzwi?

Gotowość apologetyczna Upomnienie
"Upomnij mądrego - a nabędzie karności" (Prz 19, 25).
Upomnienie braterskie jest wyrazem miłości bliźniego i troski o jego duszę. Pisze św. Grzegorz Wielki - prawowity papież: "Słowa skarcenia są jakby kluczem, który odsłania winę, nierzadko nieznaną nawet temu, kto ją popełnił". Do upominania są zobowiązani między innymi duchowni wobec wiernych i rodzice wobec swoich dzieci.

Gotowość apologetyczna Grzechy cudze i remedia
Dziewięć grzechów cudzych:
Do grzechu radzić. Grzech nakazywać. Na grzech drugich zezwalać. Innych do grzechu pobudzać. Grzech drugich pochwalać. Na grzech drugich milczeć. Grzechu nie karać. Do grzechu drugim pomagać. Grzechu innych bronić.

Dobrym uczynkiem zatem będzie:
Do grzechu nie radzić. Grzechu nie nakazywać. Na grzech drugich nie zezwalać. Innych do grzechu nie pobudzać. Grzechu drugich nie pochwalać. Na grzech drugich nie milczeć. Grzech karać. Do grzechu drugim nie pomagać. Grzechu innych nie bronić.

Gotowość apologetyczna Prawdopodobieństwo
Tak jak inne elementy niekatolickie, tak i aktualnie krzewione na świecie - od Watykanu począwszy - nurty oswajające ciężkie grzechy przeciwne cnocie czystości oraz herezje, prędzej czy później znajdą miejsce zadomowienia w Polsce, przygotowane zwodniczą "zrównoważoną" retoryką.

Strzeżmy się herezji.
Strzeżmy się heretyków.
Strzeżmy się grzechu.
Strzeżmy się gorszycieli.

11 listopada mniej religijny
73 proc. Polaków deklaruje, że w jakiś sposób obchodzi Święto Niepodległości (o 23 proc. więcej, niż 10 lat temu), jednak tylko 29 proc. respondentów weźmie z tej okazji udział we Mszy świętej.


"Kobiecość a męskość" - ks. Piotr Pawlukiewicz - Tarnów, 7 marca 2012

Ks.Piotr Pawlukiewicz

Czy w tym ciele przygniecionym cierpieniem mieszka święta dusza? 21 lipca 2018:
Rzeczywiście, choroba jest bezlitosna. A jednak, kiedy tylko ks. Piotr dostaje do ręki mikrofon i może głosić jak dawniej, wstępuje w niego niesamowita energia. Przychodzi mi na myśl takie skojarzenie, że ks. Piotr to teraz przyczajony tygrys i ukryty smok... Czy w tym ciele przygniecionym cierpieniem mieszka święta dusza?
08.11.2018
Wstań! Od tego zaczyna się świętość! Rozmowa z ks. Pawlukiewiczem
21.11.2018
Ks. Pawlukiewicz: Święty to nie jest bułka z masłem. To twardy razowiec

Sercem i perłami pisana nowa sukienka dla Matki Bożej Jasnogórskiej

"Sercem i perłami pisana" nowa sukienka dla Matki Bożej Jasnogórskiej
Kolejne niezwykłe wotum zostało przygotowane dla Matki Bożej Jasnogórskiej. To nowa sukienka - perłowa - wzorowana na tej skradzionej w 1909 r. Jest to dar artysty Andrzeja Majewskiego, paulinów i pielgrzymów. - Chcemy uczcić Maryję, Jej piękno, czystość, oddanie Bogu a perły to symbolizują - podkreśla jasnogórski przeor. Poświęcenie wotum odbędzie się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, którą Jasna Góra przeżywa w łączności z papieżem składając Maryi hołd z kwiatów.

Różaniec najpopularniejszą modlitwą Polaków

Różaniec najpopularniejszą modlitwą Polaków
Modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce - wynika z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK). Po różańcu i nabożeństwach majowych, jednym z zasadniczych rysów pobożności maryjnej we współczesnym polskim katolicyzmie jest nabożeństwo fatimskie.

Czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną? Zobacz przyjaźnie świętych!

Czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną? Zobacz przyjaźnie świętych!
Klara i Franciszek, Hieronim i Paula, Jan Chryzostom i Diakonisa, Teresa od Jezusa i Jan od Krzyża - ci święci doświadczyli wielkiej przyjaźni między kobietą a mężczyzną.

Szukanie pracy ze świętymi? Z nimi dasz radę, tylko poproś o pomoc

Szukanie pracy ze świętymi? Z nimi dasz radę, tylko poproś o pomoc
Gdy poszukiwanie pracy zwyczajnie po ludzku nas przerasta, może warto poprosić o pomoc z "góry".

Największa katastrofa w dziejach Kościoła Katolickiego

Największa katastrofa w dziejach Kościoła Katolickiego - ks. Szymon Bańka, FSSPX

Kard. Sarah: Progresiści, nie niszczcie Kościoła świętego

Kard. Sarah: Progresiści, nie niszczcie Kościoła świętego!
Wysokiej rangi prałaci chcący zmienić katolickie nauczanie na temat życia, małżeństwa i rodziny są winni "nowej zdrady" - ocenił kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Nazwy przedmiotów liturgicznych, jakie widujemy na mszy i adoracji. Przewodnik w obrazach

Nazwy przedmiotów liturgicznych, jakie widujemy na mszy i adoracji. Przewodnik w obrazach
Wiesz co to cyborium lub vasculum? A znasz różnicę między puryfikaterzem, palką a korporałem? Lub też między tabernakulum a monstrancją? Zachwyć się naszą liturgią!

Boże Cialo w Warszawie

W Warszawie lewak-prowokator próbował zakłócić procesję z okazji Bożego Ciała (VIDEO). Jak podaje portal nczas.pl podczas jednej z procesji Bożego Ciała w Warszawie doszło do incydentu. Przebrany za Jezusa pajac z walizką próbował zakłócić uroczystość. Interweniowała policja.

Zdjęcia, od których bije Boże światło...

LE-DNI-CA! Zdjęcia, od których bije Boże światło... Pod hasłem "Jestem" odbyło się 22. Spotkanie Młodych na Lednicy. W tym roku było ono połączone z dziękczynieniem za 100 lat niepodległości Polski. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda przekazał dla uczestników lednickiego spotkania polskie flagi oraz zapowiedział swoją obecność. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek. Tak się bawią na Polach Lednickich młodzi, którzy przyjechali z całej Polski.

Jurodiwi, starcy i błazny - gdzie jesteście?!

Jurodiwi, starcy i błazny - gdzie jesteście?!

Pierwszokomunijne "dziwactwa" liturgiczne. Dzieci tego nie potrzebują! - Kinga Wenklar:
Skoro dziecko pragnie w pełni uczestniczyć w tajemnicy Eucharystii, nie można mu jej przedstawić ledwie połowicznie, ignorując treści fundamentalne. Tymczasem z podobną "narracją" można spotkać się coraz częściej, uczestnicząc w pierwszokomunijnych celebracjach Mszy Świętej, które aranżowane są na kształt Ostatniej Wieczerzy.

Uwaga na odradzający się marksizm. Franciszek cytuje Ratzingera

Uwaga na odradzający się marksizm. Franciszek cytuje Ratzingera

Zwolennicy przyjmowania uchodźców czy nachodźców oraz udzielania im wszelkiej pomocy z otwartymi ramionami, powołują się na przypowieść o sądzie z Ewangelii Mateusza (Mt 25,31-46)...

Komentarz w/g 100 Książek -
KORAN Sura II wers 190-194: "muzułmanie mogą przystąpić do działań wojennych tylko przeciw tym, którzy ich zaatakują, tylko w obrębie własnych granic, nie wolno napadać na miejsca kultu religijnego ani toczyć walk w ich sąsiedztwie, mogą walczyć tylko z regularną armią i nie napadać na cywilów".

Jezus jest wciąż niebezpieczny i burzy święty, religijny spokój

Jezus jest wciąż niebezpieczny i burzy święty, religijny spokój. Komentarz do Ewangelii: Myślicie, że gdyby Jezus dzisiaj przyszedł do nas, tak jak kiedyś do Izraelitów, to nie mielibyśmy z nim problemów? Pewnie byłby dla wielu z nas niewygodny i też byśmy szukali sposobów na to, żeby Go zagłuszyć. Jestem przekonany, że zrobiłby raban w Kościele...WIĘCEJ

Jak zaoszczędzić na wakacje? Jak nie zbankrutować w podróży? Poznaj kilka trików podróżników

Jak zaoszczędzić na wakacje? Jak nie zbankrutować w podróży? Poznaj kilka trików podróżników

Posiadasz jakieś dobra? Jeśli tak, to jesteś... zarządcą Opatrzności

Posiadasz jakieś dobra? Jeśli tak, to jesteś... "zarządcą Opatrzności"
Kościół głosi zasadę powszechnego przeznaczenia dóbr. O co w niej chodzi? O to, że mogę iść do garażu sąsiada i wyruszyć w drogę stojącym tam samochodem, uznając, że mnie jest on bardziej potrzebny niż jemu?...

Babcia pątniczka. Ma 94 lata i przeszła 917 km w 40 dni!

Babcia pątniczka. Ma 94 lata i przeszła 917 km w 40 dni!
Emma Morosini, globtroterka. Cel: sanktuaria.
Od 25 lat pielgrzymuje do sanktuariów w Portugalii, Hiszpanii, Polsce, Izraelu i Argentynie. Emma Morosini stała się przez to sławna, czule nazywana "babcią pątniczką". W Meksyku zawsze towarzyszyli jej albo inni pielgrzymi, albo czuwała nad nią federalna meksykańska policja. Władze zapewniły jej noclegi na całej trasie pielgrzymki.

Dlaczego procesje z okazji Bożego Ciała powinny być wystawne?

Dlaczego procesje z okazji Bożego Ciała powinny być wystawne?
"Uważam, że im bardziej wystawne procesje, tym lepiej. Dlaczego? Bo wyrażają bardzo dobrze nasze królewskie pochodzenie. Tak - królewskie (a nie socjalistyczne!). Niestety nam, współczesnym katolikom, na ogół brakuje świadomości tego, że skoro naszym stwórcą jest Pan Bóg, stworzyciel nieba i ziemi, a matką Kościół, to znaczy, że królewskie standardy powinniśmy mieć we krwi."

My mamy zegarki, oni - czas

My mamy zegarki, oni - czas. Świecka misjonarka i położna była na Madagaskarze

Ja mówię: daj mi odwagę, aby dzisiaj stać się darem. Premiera hymnu Lednica

Ja mówię: daj mi odwagę, aby dzisiaj stać się darem. Premiera hymnu Lednica 2018

Filip Nereusz: święty, który płonął i rozpalał tłumy wokół siebie [Wszyscy Świetni]

Filip Nereusz: święty, który płonął i rozpalał tłumy wokół siebie [Wszyscy Świetni] Przez kilkanaście pierwszych lat działalności był świeckim misjonarzem, święcenia przyjął, mając już 36 lat i to pod wpływem nacisków spowiednika. Myślę, że to dlatego świetnie rozumiał rolę świeckich w misji Kościoła i potrafił z nimi współpracować. Wiedział też, że jeśli chce się, by ludzie uważali Kościół za swoją wspólnotę, potrzebują jakiejś formy praktycznego zaangażowania w nią. Same nabożeństwa, choć ważne, nie wystarczą.

Dlaczego 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski?

KPINA! Stevena Spielberga - opowiada anegdotę o Polce, która chciała aby SS znów chroniło Polaków!

Czy 3 maja katolicy są zobowiązani do uczestniczenia w mszy świętej?

Niezbędnik każdej Rodziny

Andrea Bocelli: moje śpiewanie to wielki dar od Boga

Andrea Bocelli: moje śpiewanie to wielki dar od Boga
Trudne doświadczenie bycia osobą niewidomą nie przeszkodziło też muzykowi w założeniu rodziny i byciu mężem i ojcem.

Bomby w lodówkach. O życiu w Syrii opowiada 22-letnia Lilian Nazha

Bomby w lodówkach. O życiu w Syrii opowiada 22-letnia Lilian Nazha
Po wyzwoleniu Homs ludzie wchodzili do swoich domów, nieświadomi, że były tam nierozbrojone bomby, umieszczone w miejscach, o których nikt by nie pomyślał! Na przykład w lodówkach. Wielu zginęło na miejscu - opowiada 22-letnia Lilian Nazha, związana z parafią oo. Jezuitów w Homs.

Rzut oka na rodzinne domy 13 znanych świętych

Rzut oka na rodzinne domy 13 znanych świętych
To tutaj miała początek historia życia każdego z tych niezwykłych ludzi. Dzięki tym zdjęciom możesz "podejrzeć" środowisko, w którym rodziła się świętość.

Boże Ciało przed wojną. Zobacz, jak wyglądała procesja w Warszawie!

Boże Ciało przed wojną. Zobacz, jak wyglądała procesja w Warszawie!
Procesja Bożego Ciała przed wojną była wydarzeniem, które gromadziło wiernych z najróżniejszych środowisk. Duchowieństwo, siostry zakonne, cechy rzemieślnicze, wojsko, polityków, osoby sprawujące najwyższą władzę w państwie. Wszystkich łączyło modlitewne skupienie, odświętne stroje i kultywowanie tradycji przejętej od przodków.

Ślub unplugged? To coraz popularniejsze!

Ślub unplugged? To coraz popularniejsze! Coraz częściej goście weselni w anglojęzycznych krajach otrzymują zaproszenia na ślub i wesele opatrzone słowem unplugged. Znamy je z koncertów popularnie nazywanych bez prądu – a więc granych bez użycia mocno nagłośnionych i elektronicznych instrumentów po to, by pobyć w artystycznej atmosferze bardziej uroczyście, kameralnie, bliżej siebie, trochę magicznie. W Polsce narzeczeni po prostu proszą swoich gości, by nie zabierali ze sobą komórek do kościoła. Bo o to właśnie w tym trendzie chodzi.

Ty też możesz zrobić sobie własną pustelnię

Ty też możesz zrobić sobie własną pustelnię. Św. Franciszek napisał jak

"Rób co chcesz" - jedno przykazanie szatańskie, które ukazuje nam ksiądz Glas

10 mężczyzn, którym ojcostwo pomogło zostać świętymi

Eucharystie, śluby i majowe. Więźniowie Auschwitz o życiu religijnym

 

" ...to nie przypadek, że RED IS BAD narodziło się właśnie tutaj - w Polsce. W kraju z piękną historią, którego mieszkańcy wolność cenią ponad wszystko."
RED IS BAD


01.05.2018 Wielka Brytania ma swój "Różaniec do Granic"

http://rozaniecdogranic.pl/start
https://goniec.com/po-godzinach/kultura/29077-rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii
http://topmejt.co.uk/rozaniec-granic-wielkiej-brytanii/
https://gloria.tv/article/7rPpFuoithnF1ixaTRiDCEESd
http://xjarek.eu/
http://www.emito.net/spolecznosc/fora_tematyczne/dyskusja_ogolna/rozaniec_do_granic_2237862
http://isidorium.blogspot.com/2018/02/rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii.html

https://pl.aleteia.org/2018/02/24/brytyjczycy-beda-mieli-swoj-rozaniec-do-granic/
http://archwwa.pl/wiadomosci/rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii/
http://www.pch24.pl/polscy-katolicy-inspiruja-europe--bedzie-rozaniec-do-granic-w-wielkiej-brytanii,58150,i.html
http://www.pch24.pl/rozaniec-do-granic,59051,tag.html
http://www.rp.pl/Kosciol/180439940-Rozaniec-do-granic-w-Wielkiej-Brytanii-Modlono-sie-w-400-miejsach.html
http://telewizjarepublika.pl/rozaniec-do-granic-wzorem-dla-calego-swiata-brytyjczycy-beda-odmawiac-rozaniec-wokol-wysp,64204.html
http://wdolnymslasku.com/2018/03/09/rozaniec-do-granic-na-wyspach-brytyjskich/
https://dorzeczy.pl/kraj/43374/Lis-atakuje-Ziemca-za-udzial-w-akcji-Rozaniec-do-granic.html


Kościół Św. Krzyża w Świdnicy

Kościół Św. Krzyża w Świdnicy 29.04.2018

"nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego"

Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica

30.04.2018

MSZE TRYDENCKIE W WAŁBRZYCHU, ŚWIDNICY I KŁODZKU

Coraz więcej Kościołów w Polsce biskupi diecezjalni przystosowują do obrządku łacińskiego - "nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego" , ustanowionego po soborze trydenckim przez Piusa V w 1570 r. Celebracja mszy odbywa się obecnie na podstawie Mszału Rzymskiego z 1962 r. wydanego przez Jana XXIII, a w Polsce opracowanego przez benedyktynów tynieckich w 1963 r.

Uczestnicząc we Mszy Trydenckiej po raz pierwszy, "nieuniknione" jest postawienie pytania: na jakie różnice - wobec zwykłej mszy - należy zwrócić uwagę? Celowo w nawiasy zawarłem słowo "nieuniknione", o czym w następnych kolejnościach.

Pierwsza różnica widoczna jest w samym wyglądzie ołtarza. Kapłan stoi twarzą do wizerunku Boga, a nie plecami i jest naszym pośrednikiem, przekazicielem naszych modlitw w miejscu celebry, usytuowanym tuż przy tabernakulum, już bez oddalonego od ołtarza stołu, który bardziej predestynowany jest w naszych domach, zamiast ław.

Msza odbywa się w języku łacińskim, a do posługiwania się takim słownictwem służą przygotowane i rozdawane uczestnikom modlitewniki. Możemy jednak już sami, w domu, wyuczyć się poszczególnych fraz korzystając z pomocy specjalnie do tego celu przygotowanej witryny internetowej. Na samym dole tej aplikacji, można dostosować do języka łacińskiego dowolnie inny język.

Trzecia różnica wynika z zachowania się wiernych na mszach. W zwykłej mszy uczestnicy biernie stoją, bez należytego przestrzegania Pierwszego Przykazania Kościelnego, zawartego w KKK, pozycja 2042: "W niedziele i święta we Mszy Świętej nabożnie uczestniczyć", bo nie składają rąk na wysokości klatki piersiowej. We Mszy Trydenckiej wszyscy nabożnie uczestniczą i tak też podchodzą do Komunii Św.

Czwarta różnica polega na przekazywaniu sobie nawzajem w trakcie mszy zwykłej znaku pokoju, co nie występuje w trakcie Mszy Trydenckiej. Tylko Jezus Chrystus - Dominus Jesus - jest w stanie udzielać nam pokoju! Bo jakim pokojem obdarzy nas - piewców cywilizacji życia, stojący obok o poglądzie lewicowym, wyznający ideologię marksizmu - piewca cywilizacji śmierci?

Msze Trydenckie w Wałbrzychu

odbywają się

w każdą drugą niedzielę miesiąca

w Parafii Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej 

(od sierpnia 2019 r.)


Czy katolicy mają jakąś swoją ideologię? Nie mają. Bo nacjonalizm nie jest ideologią, tylko naturalnym prawem. Prawem, który przypomina, że każdy naród ma prawo do swojego państwa, które urządza jak chce, na miarę swojej, jedynej indywidualności. Każde państwo to inna piękność, indywidualność i niepowtarzalność. Więc nie można godzić się na jedno marksistowskie państwo "wielkiego nic", bo piękno jest tylko tam, gdzie jest "wiele czegoś prawdziwego". "Wielkie nic" nie będzie już przyciągać do podróżowania i poznawania turystycznego, bo nie będzie już przedmiotów i podmiotów, godnych podziwiania.

Co z tego wynika? Media zajęły się marksistowską propagandą zawartą w ramach "nowej narracji", określonej tylko jednym słowem: "nieuniknione", z natury rzeczy niewymagającym wyjaśnienia. Nieuniknione jest więc zabijanie nowo narodzonych i nieuniknione ma być to wszystko co nam marksizm "zaoferował i oferuje". Nieunikniony jest "cesarz", któremu mamy oddawać. Jemu się nic nie należy i nie musimy "cokolwiek" oddawać, bo ten "cesarz" we współczesnym świecie to marksizm. Wystarczy policzyć. W nawiązaniu do tezy członka SLD Wilczka z 90-tych lat, "Dobra Zmiana" oferuje nam "Konstytucję dla biznesu" pod fałszywą, identyczną tezą: "wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone".

Chodzi właśnie o pierwszy człon: "jest zabronione". Jak się to ma do wolności gospodarczej i niepodległości państwa? Nijak. A miała być jeszcze dekomunizacja. Ile własności mają pracujący ludzie, w liczbie ok. 6 mln i przedsiębiorcy w liczbie ok. 5 mln. Nie liczmy konsorcjów, holdingów, konglomeratów, bo to ??? Każdy dochód, zysk, zasiłek, rentę, emeryturę, wydajemy na żywność, ubranie, na leczenie zębów, na własne wykształcenie i kulturę, na prąd, na wodę, a ile zostanie na budowę własnego domu, a ile zostanie dla "cesarza"? Nic nie zostanie, więc i nie ma co oddawać! Czy ktoś się nad tym w końcu zastanowi?


23.04.2018

Gwiazda Stanów Zjednoczonych upadnie, a Orzeł Polski wyląduje w krzakach, jeśli nadal koalicja pederastów i lesbijek PO-PSL-N-SLD-Nowacka-Razem, będzie "zabijać potomstwo"!

Phil Robertson wyrecytował część rozdziału listu św. Pawła do Rzymian: "Ponieważ nie myśleli, że warto zachować wiedzę o Bogu, przekazał je złoczyńcom, aby robić to, czego nie należy robić. Byli napełnieni wszelkimi rodzajami niegodziwości, zła, chciwości i deprawacji ".

Phil Robertson
"Brzmi jak Ameryka, prawda? Cytuję to, co apostoł Paweł powiedział 2000 lat temu ", powiedział Robertson do tłumu. "Kiedy patrzymy na nasze ulice w Ameryce, widać ludzi biegających ze znakami na głowie, wszystkie nadmuchane ... nawet nie uznaje flagi Stanów Zjednoczonych Ameryki - hymnu narodowego! Mówisz, co w świecie się dzieje? Są bezsensowi! Niewierni!"

"Pamiętaj, jak tylko wyciągniesz Boga z twojej psychiki zginiesz" - wyjaśniając list Pawła. "Nie tylko robią te rzeczy, ale akceptują tych, którzy je praktykują".

"Kiedy naród zabija swoje potomstwo - rocznie milion - zawsze upadają te narody - nie możesz tego zrobić!".

Robertson zyskał reputację mówiąc o nieoświeconej prawdzie w eterze, gdy polityczna poprawność wcale nie tłumi wielu.

W 2013 r. po opublikowaniu wywiadu w magazynie "GQ" Robertson został ukarany przez organizację progejską GLAAD - za "najbardziej skrajne wypowiedzi wypowiedziane przeciwko LGBT w głównym nurcie publikacji".

Robertson wskazał na wyższość seksu małżeńskiego w stosunku do gejowskich aktów seksualnych, stwierdzając: "Chodzi mi o to, dudy! - że to nie jest logiczne!"

Podczas wiecu kampanii Robertson zwrócił uwagę, że Bóg, a nie rząd, jest odpowiedzialny.

Czyż nie z tym samym mamy do czynienia w Polsce? Więc, jeśli nie wiadomo od czego zacząć się "odbijać", to już jest wiadome - od lewicowych zboczeńców. Prezydentów Słupska i Gdańska, i od tej co sieje zamęt w Sejmie, posługując się niepełnosprawnymi - J.Sch. Wielgus. Patrzymy na skutki i tłumaczymy je sobie, że to "nie ich wina". Jasne, że nie. Ale jeśli zwrócimy swoją uwagę na przyczyny, to rychło okaże się, że ci zboczeńcy "wyrastają" z patologii, czyli też ze zboczeńców - pederastów i lesbijek, z konkubiantów i "wolnych związków" - jak zwierzęta, a którzy śmią twierdzić: "świat się zmienia!" i w piątek 27 kwietnia też mają nas zmieniać? Zastosujmy ich broń! Guma, gaz i - ciasne drzwi! Wcale nie świat się zmienia, tylko ta patologia - w Wałbrzychu, w Polsce, w Europie i w Ameryce, posługując się "sztuczkami", wygarnęła się do "żłoba", i garnie się. Przecież to są mniejszości idiotów, którzy chcą nam dyktować warunki! "Czerwone" paszporty i za Ural, bo 1968 r. był za płytki - aż do takiego stopnia, o jakim może nam nie tylko opowiedzieć, lecz i prawdziwie "pozamiatać" "lewicowe szambo", europoseł Dobromir Sośnierz!

Źródło: LifeSiteKOLEJNE ZDERZENIE - Sośnierz: Ja się pytam gdzie jest KOD i Obywatele RP ?
Wyróżniony komentarz JOLINAE
3 tygodnie temu:
Panie Januszu Korwin- Mikke. Godnegoś Pan następcę sprowadził na ten świat! Brawo, Dobromirze, i tak trzymaj! Życzę Ci ponownego wyboru, bo mądrych i światłych trzeba nam i temu krajowi! Te po-stołowe ścierwa czas odsunąć!!! Szkoda, że tak późno Naród się budzi!?
Jolina


07.10.2017

"Różaniec do granicy" polsko-czeskiej w Golińsku razem ze Św. Jadwigą Śląską - Patronką Pojednania, przybyłej z Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy do Parafii Św. Michała Archanioła w Mieroszowie i do samej granicy - na rękach Jej opiekunów!

"Różaniec do granic" zorganizowany przez polską Fundację Solo Dios Basta Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza w dniu Szczytu Modlitwy 07.10.2017 przyniósł w wielu rejonach Polski niesamowite doznania - podstawowe cele Fundacji - a jedno z nich zaistniało w Parafii Św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Musiało zaistnieć chociażby z tej racji, że terytorialnie w województwie dolnośląskim mieści się Mieroszów jak i miejsce spoczynku Św. Jadwigi - Sanktuarium w Trzebnicy. Stamtąd Św. Jadwiga miała najbliżej do granicy w Golińsku, usytuowanego w prostej linii 1 km od Mieroszowa, ale drogą, to jest już kilka kilometrów. Jak miała Św. Jadwiga dojść do granicy? Na rękach Jej opiekunów z Trzebnicy!

    

    

    

    

  

Jeszcze o godz. 9.30 dnia 07.10.2017 r. było w mieroszowskim Kościele zaledwie kilka osób, kiedy Relikwie Św. Jadwigi członkowie Grupy z Trzebnicy umieścili na ołtarzu ofiarnym obok Relikwii Św. Jana Pawła II, którego Patronką była właśnie Św. Jadwiga, doprowadzająca Wielkiego Polaka do Tronu Papieskiego.

Na początku naszego modlitewnego spotkania z "Różańcem do granic" odbyła się konferencja na temat sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i na Świecie i nie było ad vocem. Rozpoczynając nabożeństwo proboszcz Kościoła św. Michała Archanioła pozdrawiając wszystkich uczestników sprawdził ich obecność kolejno według zgłoszeń. Kiedy zapisywałem się do udziału w dniu 30 września byłem 678, a okazało się, że do dnia 6 października zapisało się jeszcze 900, razem ok. 1500 osób. Wśród nich byli goście nie tylko z Dolnego Śląska - w tym kilkanaście z Wałbrzycha i Szczawna Zdroju – ale także z tak odległych miejscowości jak Grudziądz, Rawa Mazowiecka, czy Zgierz. Na nazwy wszystkich miejscowości wiwatowano dużymi brawami!

Przebieg Eucharystii z udziałem kilkunastu kapłanów rozpoczął się od Modlitwy do Ducha Świętego, na spełnienie naszych pragnień duchowych i sił fizycznych do wyznaczonego powołania. W trakcie Komunii Świętej kapłani-celebransi musieli opuścić wnętrze Kościoła, ponieważ na zewnątrz - jak się później okazało - było więcej uczestników nabożeństwa niż wewnątrz. Na zakończenie mszy odprawiliśmy modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramentem i tak zaopatrzeni w posiłek duchowy, wszyscy udaliśmy się na posiłek fizyczny, do punktów przygotowanych w tym celu przed Kościołem.

Gruntownie zaspokojone już grupy w zwartych dwóch kolumnach, jedna do Nowego Siodła, druga do Golińska, wyruszyły w swoich kierunkach z pieśniami na ustach i modlitwach. Ale zanim wyruszyliśmy każdy chciał się przytulić do Patronki Pojednania i Patronki Św. Jana Pawła II - Św. Jadwigi Śląskiej, która już nie była wypuszczana z rąk jej opiekuna z Trzebnicy, aż do granicy w Golińsku. Jednak nikt nie chciał tak długo czekać i po drodze co rusz ktoś dochodził i przytulał się do Królowej Dolnego Śląska. Po drodze zostawaliśmy co jakiś czas kropieni deszczem ale nie dłużej jak minutę, po czym wychodziło słońce. Dosłownie pokropieni, bo kto nie miał parasola wcale nie zmoczył odzieży. Zostaliśmy pokropieni nie deszczem, ale wodą święconą, prosto z nieba, bez pośrednictwa, więc oddaliśmy Chwałę Panu Bogu. Tuż przed granicą, zajęta została cała szerokość jezdni. W szeregach po 10 osób, połączyliśmy się dłońmi i odmówiliśmy Różaniec, zakończony cytatem Św. Jana Pawła II: "Niech Zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi", po czym doszliśmy do samej granicy w Golińsku, gdzie oczekiwały na nas jeszcze starsze osoby przybyłe przed nami autobusami. Na granicy, zwolniwszy już jezdnię, przystąpiliśmy do Tajemnic Różańca Świętego - Radosnej, Świetlistej, Bolesnej i Chwalebnej. Każdy z nas w chwili tych modlitw, co najmniej dziesiątkę Różańca odprawił na kolanach z rękami wzniesionymi ku niebu, o pokój, mając przed sobą Polskę i cały Świat. Modlitwy były wykonywane w formie recytatorskiej jak i wokalnej - śpiewnie, a ostatnią część Różańca ksiądz proboszcz pozostawił samym kapłanom.

Na zakończenie jeden z tych księży, uniósł do góry w dłoniach Relikwię Św. Jadwigi Śląskiej, którą pobłogosławił wszystkich uczestników obecnych na granicy i wszystkich uczestników w Polsce i na Świecie, przy już pogodnym niebie i jaskrawych, wyraźnych promieniach słonecznych.
Ryszard Wieczorek - Inicjatywa Katolicka 2018 Kościół Szkoła Strzelnica Mennica

   

JACEK KACZMARSKI

"Mury"

On natchniony i młody był, ich nie policzyłby nikt
On im dodawał pieśnią sił, śpiewał że blisko już świt.
Świec tysiące palili mu, znad głów podnosił się dym,
Śpiewał, że czas by runął mur...
Oni śpiewali wraz z nim:

Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i głów.
Śpiewali więc, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał,
I ciążył łańcuch, zwlekał świt...
On wciąż śpiewał i grał:

Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas,
I z pieśnią, że już blisko świt szli ulicami miast;
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz najgorszy wróg!
A śpiewak także był sam.

Patrzył na równy tłumów marsz,
Milczał wsłuchany w kroków huk,
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

Patrzy na równy tłumów marsz,
Milczy wsłuchany w kroków huk,
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg...

Jacek Kaczmarski (1978)Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.